h1

Eğlence Sektöründe Menajerlerin Önemi

May 8, 2011

Eğlence sektörü ışıltılıdır ama bir o kadar da zorlu bir mücadele gerektirir.Bu dünyanın en kilit rollerini oynayan kişiler ise menajerlerdir. Sizin yapmış olduğunuz tüm işleri kanallara ya da diğer üst noktalara taşıyacak olan bu kişiler sayesinde kapılarınız açılmaktadır. Büyük ve kaliteli menajerlerle çalışmak ise oldukça zordur çünkü bu isimler kimleri daha iyi pazarlayacaklarına karar verdikleri için herkes ile çalışmazlar. Küçük ve güçsüz menajerler ise bağlantıları zayıf olduğu için sizleri istediğiniz gibi pazarlayamayabilirler.

Eğlence sektörüne adım atacaksanız ilk yapmanız gereken yeteneklerinizi belirlemek ve bunlara pazar yaratmak olmalıdır. Sahneye ya da televizyona yakın yerlere bulunup bu alanlarda kendinizi gösterebilirseniz menajerler sizleri takip etmeye başlayacaklardır. Nasıl ki futbolcuları izleyen ve pazarlayan menajerler olduğu gibi oyuncu, şarkıcı ve diğer sanatçıları da pazarlayan etkili isimler bulunmaktadır.

Örneğin son günlerde dünya gündeminde sürekli öne çıkan Justin Bieber’in arkasında hem Usher gibi bir yıldız hem de çok etkili menajerler yer almaktadır. Onların dünya eğlence sektöründeki bağlantıları sayesinde yeteneğini gün geçtikçe parlatan Justin Bieber kısa zamanda milyonlarca hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır. Justin Bieber’den daha yetenekli olabilir ama yalnış menajerlerin yüzünden sektörde silinebilirsiniz.  Bu yüzden doğru isimleri yakalamak ve onlarla doğru bir gelecek planlaması yapmanız gerekmektedir.

Ajanslar da menajerlik hizmeti veren firmalardır. Bu tür firmalara da kayıt olabilirsiniz ama sizi sadece paranız için kullanacak olan yerlerin tuzaklarına düşmemek için çok dikkat etmelisiniz. Günümüzde biraz para veren herkes ajansa girilebilmektedir, fakat profesyonel hizmet almadan bu sektörde ilerlemek oldukça zordur. Kendi yeteneklerinizin farkında olmanız ve bunları doğru kanallara yönlendirmeniz sayesinde gerekli platformlara daha güçlü tırmanabilirsiniz.

Hem çevrenizdeki insanları hem de ortak çalışmalar yapacağınız kişileri dikkatli seçmenizi tavsiye ediyorum ki sektörün içerisinde yok olup gitmeyesiniz. Hem şansınız hem de doğru isimlerin sayesinde potansiyeliniz sürekli artacak ve kapılar size bir bir açılacaktır. Kendinizi geliştirdiğiniz ve doğru hamleler yaparak sektörde ilerlediğiniz zaman hiç hayal etmediğiniz bir dünyanın kapıları size açılabilir.

Bol Şanslar,

Rıfat Karlova

http://www.rifatkarlova.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: