h1

Hülya Avşar Şovdaki Hatalar

April 26, 2011

Hülya Avşar Şovdaki Hatalar

Geçtiğimiz günlerde Hülya Avşar’ın TNT’de yeni başlayan şovunu merak ettim ve internetten biraz izleyerek az da olsa fikir sahibi olmak istedim. Hülya Avşar hepimizin bildiği gibi uzun zamandır televizyonda program yapan bir isim ve programındaki performansını açıkçası merak ederek programını izlemeye başladım. Ne yazık ki daha ilk açar açmaz karşıma neredeyse tamamı boş bir sahne geldi ve açıkçası bu şekilde bir stüdyo tasarımı beklemiyordum. TNT yönetiminin oldukça büyük paralar karşılığında ekrana getirdiği Hülya Avşar’ın programı oldukça amatör bir şekilde hazırlanmış düşüncesine kapılmadım dersem yalan olur. Sahnenin boşluğunun yanı sıra sanki iğreti yerleştirilmiş gibi duran konuk sandalyeleri açıkçası programın daha ilk başlangıcında eksi not olarak gözüme çarptı.

Ardından canlı bir müzik girdi ve Hülya Avşar sahneye geldi. Bu kısımda da yine Hülya Avşar’ın yıllardır alışık olduğumuz şekilde sahneye çıkışını izledim ve bu da her hangi bir etkileyici özellik taşımıyordu. Halbu ki daha planlı bir program da farklı açılardan çekilen ya da daha heyecan yaratan bir sunucu çıkışının hazırlanması gerekiyordu. Ekrana gelen Hülya Avşar öndeki gazeteci arkadaşlarına takıldı ve onlarla kısa bir şakalaşma moduna geçti. Ne yazık ki bu arada flaşlı fotoğraflar çekiliyordu ve ekranda parlaklıklar oluyordu. Ne yazık ki çok amatör duran bu ekran hataları önceden gözden geçirilmemişti ve herkes kafasına göre fotoğraf çekiyordu. Yer değiştirerek fotoğraf çeken gazeteciler ekrana yansıyor ve ortaya amatör ruhla yapılan bir program çıkıyordu.

Ne yazık ki daha sonraki kısımlarda Hülya Avşar çok etkili olmayan bir şekilde seyircilere bir hikaye anlatmaya başladı ve daha sonrasında da konuklar çağrıldı. Üzücü olan TNT’nin hazırlanmadan bu programı ekrana getirmesi ve seyircilerin iyi bir sohbet programını izleyemeyecek olmaları. Belki de zamana ihtiyacı var ama ilk izlenim olarak iyi bir performans olduğunu söyleyemeyeceğim. RENKLİ TELEVİZYON sitesinin aslında amacı eleştiri yazıları yazmak değil ama en azından ülkemizde yayınlanan programların kalitesini arttırıcı katkılarda bulunmak istediğimiz için kısa da olsa bir değerlendirme yapmak istedik.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: