h1

Salama mı Kaldın Ey Rating?

April 10, 2011

Artık tahammül sınırlarının ötesindeyiz ve kanallarımızın birinde olan bir olaya “Renkli Televizyon” olarak kısaca bir kaç şey söylemek istiyoruz. Evet eğlence güzeldir, evet gülmek iyidir ve elbette ki rating televizyonu besleyen en büyük güçtür fakat ne olursa olsun hiç kimse bize televizyonda elinde koca koca salamlar ile program yapmaya çalışan kişiyi savunmaya kalkamaz. Sosyal paylaşım sitelerinde ve izleyici yorumlarında da bu durum sert bir dille eleştirilmiştir.

Ülkemizde binlerce Radyo TV Sinema öğrencisi iş ararken bu görüntülere sebeb olan kişi ve kişilerin kanalların başında oldukça büyük paralara iş yapıyor olmaları düşündürücü bir Türkiye manzarasına işaret etmektedir. Halbu ki daha genç yaşlarında olan ve kaliteli isimlerin desteği ile tv kanallarımızda çok daha güzel programlar yapılabilirler. Kanalların hedefi elbette ki daha çok izlenmektir ama kalitesizlik değildir.

Genç komedyen, oyuncu, şovmenlerin önünü açmak endüstriye değer katmak adına en önemli adım olacaktır. Salamdan raiting uman bir kanalın Türkiye’de yayın yapıyor olması üzücüdür. Salamı çok seven sunucu Türk Et Kurumunda çalışabilir veya herhangi bir mezbaha da kolaylıkla iş bulabilir. İnsanların salam almaya güçlerinin yetmediği bir toplumda bir nimet rating konusu olamaz. Televizyona başarı, kalite, yenilik ve dinamizm getirerek Türk toplumuna daha güzel programlar izletmeyi hedeflemiş olan “Renkli Televizyon” olarak  bu skandala imza atan kişi ve kişileri kınadığımızı belirtiyoruz.

 

Rıfat Karlova

http://www.rifatkarlova.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: